Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3  im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego
39-200 Dębica  ul.Kraszewskiego 37  woj.podkarpackie  telefon-fax 146813289

4 kwietnia 2017

XII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "English Song Competition" odbył się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Domu Śnieżka w Dębicy.
Był to konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu dębickiego.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy - Edyta Augustyn, Monika Szymańska i Halina Szpara.
Celem konkursu była między innymi popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci oraz rozwijanie sprawności językowych.
Oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokonało jury powołane przez organizatora uwzględniając formę przekazu, poprawność językową wykonanego utworu, choreografię, warsztat wokalny, osobowość, poczucie rytmu, dykcję, muzykalność, ogólny wyraz artystyczny.
W jury zasiadły następujące osoby:
Pani Marzena Dziurzyńska - nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy
Pani Jolanta Dębowska - nauczycielka muzyki w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Dębicy
Pani Joanna Sosin - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy
Pan Artur Wygonik - muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Dębicy

LAUREACI

Kategoria SOLISTA:
Aleksandra Kaczka - SP Pilzno
Gabriela Czaja - SP Nagawczyna
Zuzanna Śliwa - SP nr 10, Dębica
Martyna Josypów - SP nr 11, Dębica
Wyróżnienia:
Małgorzata Łaba - SP nr 5, Dębica
Martyna Podosek - SP Stara Jastrząbka
Julia Rucińska - SP nr 3, Dębica

Kategoria DUET, ZESPÓŁ:
Zespół "Magic Stars" - SP Brzostek
Zespół: Wiktoria Występek, Wiktoria Kawa, Daria Czaja - SP Żyraków
III miejsce Duet "The Girls" - Gabriela Jędrzejczyk, Karolina Strzałka - SP nr 9, Dębica

21 marzec 2017

Dnia 21 marca, w tzw. "Dzień Wagarowicza", klasy 6a i 6b zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Dębicy. Uczniowie mieli możliwość przebrania się w strój używany w akcjach interwencyjnych policji, zapoznali się z rodzajami broni, której używają policjanci, a także zwiedzili pomieszczenia służące do przesłuchań i zbierania materiałów dowodowych takich jak odciski palców. Ponadto, uczniowie mieli możliwość przebywania w radiowozie policyjnym używanym do akcji drogowych.

11 marzec 2017

11 marca 2017 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły. W tym dniu dzieci mogły poznać szkołę, przyszłych kolegów i koleżanki. Spotkanie rozpoczęto prezentacją multimedialną w świetlicy szkolnej. Następnie dzieci obejrzały część artystyczną wykonaną przez uczniów klas trzecich. W poszczególnych salach odbywały się zajęcia dla zainteresowanych językiem angielskim, plastyką, grami komputerowymi, gimnastyką umysłu i ciała. Rodzice przyszłych uczniów mogli skorzystać z konsultacji szkolnego logopedy. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przez cały czas czynna była loteria fantowa i kawiarenka szkolna.

13 luty 2017

W dniu 13.02.2017 roku naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość - syn naszego patrona, pan Adam Komorowski. Przybył on do Dębicy na obchody 75. rocznicy przemianowania ZWZ i powołania Armii Krajowej. Podczas spotkania, uczniowie opowiadali o kultywowaniu imienia Tadeusza Bora-Komorowskiego w szkole. Pan Adam dowiedział się o uroczystościach towarzyszących Dniu Patrona i związku Tadeusza Komorowskiego z Dębicą. Podczas rozmowy z uczniami, gość wspominał swojego ojca, wojenne losy swojej rodziny i czasy powojenne spędzone w Wielkiej Brytanii, gdzie na stałe osiedliła się jego rodzina. Na koniec spotkania, wręczył na ręce dyrektora upominki związane z ojcem i wpisał się do księgi pamiątkowej.

22 grudnia 2016

Opłatek szkolny

14 października 2016

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor złożył życzenia całej społeczności szkolnej i wręczył nagrody.
Uczniowie i Rodzice podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie.
Uroczystość umiliły występy młodych artystów z klas drugich przygotowane pod kierunkiem pani Sylwii Wygonik, pani Elżbiety Kabary, pani Małgorzaty Kuśnierz i pani Bożeny Baryłeckiej.

30 września 2016

30 września nasza szkoła obchodziła Święto Patrona - generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem pani Katarzyny Szukały przygotowali i zaprezentowali program słowno-muzyczny o naszym patronie.
Następnie nagrodzono uczniów, którzy uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o generale Tadeuszu Borze-Komorowskim.
I miejsce - Natalia Oskarbska 6a
II miejsce - Natalia Radzik 6b
III miejsce - Szymon Starostka 6a
W tym dniu odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Najmłodsi uczniowie, przygotowani przez panią Marzenę Kuchaj zaprezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

01 września 2016

1 września 2016 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy uroczyście powitali rok szkolny 2016/2017. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się na boisku szkolnym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły, życząc wszystkim na progu rozpoczynającego się roku szkolnego realizacji marzeń i planów.
W tym dniu po raz pierwszy dzwonek naszej szkoły zabrzmiał dla uczniów jednej klasy pierwszej oraz klasy "zerowej".
Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Oświata

men