Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3  im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego
39-200 Dębica  ul.Kraszewskiego 37  woj.podkarpackie  telefon-fax 146813289

27 czerwca 2014

27 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość podsumowująca nasze tegoroczne dokonania rozpoczęła się o godzinie 8.30 na placu szkolnym.
Na początek klasy szóste przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia Pana Dyrektora i Pani Przewodniczącej RR. Rozdano nagrody uczniom z najwyższą średnią ocen, sportowcom i tym, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły. Rodzicom szkolnych prymusów wręczono listy gratulacyjne. Po uroczystości udaliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami.
Przed nami dwa miesiące odpoczynku.

9 kwiecień 2014

Wyniki IX Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych "English Song Competition", który odbył się 9 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej w Dębicy:

Kategoria SOLISTA:

Iga Misa - SP nr 9, Dębica

Jowita Nykiel - SP Pustynia
Natalia Darłak - SP Pustków Osiedle

Zuzanna Grecka - SP nr 3, Dębica
Anna Prucnal - SP nr 3, Dębica

wyróżnienia
Agnieszka Marć - SP Pustków
Marcin Zawora - SP nr 5, Dębica
Julia Markiewicz - SP nr 9, Dębica
Gabriela Płaziak - SP Brzostek

Kategoria DUET, ZESPÓŁ:

Kacper Wygonik, Mikołaj Wójciak - SP nr 3, Dębica

Gabriela Płaziak, Martyna Nawracaj - SP Brzostek

Sara Chwastek, Aleksandra Występek - SP nr 8, Dębica

Wyróżnieni przez jury otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody pocieszenia.

17 marzec 2014

Dzień otwarty szkoły

15 marca 2014 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły połączony z zapisami do klasy pierwszej i oddziału klasy "0".
W tym dniu dzieci mogły poznać szkołę, przyszłych kolegów i koleżanki.
Spotkanie rozpoczęto prezentacją multimedialną w świetlicy szkolnej. Następnie dzieci obejrzały przedstawienie ASY Z TRZECIEJ KLASY oraz występy solistów i zespołu tanecznego. Wzięły udział w zajęciach: WITAJ WIOSNO (zajęcia plastyczne), GRY I ZABAWY JĘZYKIEM ANGIELSKIM i CHRZEŚCIJANIN TAŃCZY (zajęcia katechetyczne).
W pozostałych salach odbywały się zajęcia dla zainteresowanych przyrodą, grami komputerowymi lub gimnastyką na wesoło. Rodzice przyszłych uczniów mogli skorzystać z konsultacji szkolnego logopedy. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przez cały czas czynna była loteria fantowa, kącik dziennikarski i kawiarenka szkolna.

20 grudnia 2013

Opłatek szkolny

28 listopada 2013

Zgodnie z tradycją, dnia 28 listopada świetlica nasza zamieniła się w Andrzejkowy Gabinet Wróżb.
W stworzeniu tajemniczej atmosfery pomogły namalowane przez dzieci plakaty z czarodziejami i strachami, którymi zakleiliśmy okna oraz ściany salki. Stoiska z przygotowanymi wcześniej wróżbami obsługiwali koledzy i koleżanki ze starszych klas. Mogliśmy poznać imię swojej przyszłej sympatii; zawód, jaki będziemy wykonywać, co kryje się za naszym ulubionym kwiatem oraz kolorem. Kubeczki oraz kostki pokazywały, co czeka nas w przyszłości. Jak co roku, największym powodzeniem cieszyły się ciasteczka z wróżbą. Było dużo radości przy odczytywaniu wyjmowanych z nich karteczek, bo okazywało się, że ktoś na przykład wygra główną nagrodę w lotto albo dostanie 101 dalmatyńczyków. Oczywiście dzieci wiedziały, że wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak nie przeszkodziło to im w dobrej zabawie.

14 października 2013

W piątek 11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której gościliśmy przedstawicieli Rady Rodziców oraz emerytowanych nauczycieli.
Pan Dyrektor złożył życzenia całej społeczności szkolnej, a wyróżniającym się nauczycielom wręczył nagrody.
Uczniowie i Rodzice podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie.
Uroczystość umiliły występy młodych artystów z klas drugich przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuśnierz i pani Bożeny Baryłeckiej.

30 września 2013

30 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Patrona - generała Tadeusza Bora- Komorowskiego. Uroczystość rozpoczął montaż słowno-muzyczny o Powstaniu Warszawskim w wykonaniu chłopców i dziewcząt z kl. 6c, 4a i 5a, a przygotowany pod kierunkiem pań Marty Pęcak i Sylwii Wygonik.
Następnie nagrodzono uczniów, którzy uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o generale Tadeuszu Borze-Komorowskim.
I miejsce - Anna Prucnal 6c i Radosław Cacała 6c
II miejsce - Nikodem Zbaraza 6c
III miejsce - Mikołaj Susz 6a i Estera Bąk 6b
W tym dniu odbyło się pasowanie sześćdziesięciu pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Najmłodsi uczniowie, przygotowani przez panie Marzenę Kuchaj, Elżbietę Kabarę i Annę Winnicką-Cich, zaprezentowali umiejętności wokalne, a po części oficjalnej bawili się w swoich klasach.

02 września 2013

2 września 2013 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy uroczyście powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się na boisku szkolnym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły, życząc wszystkim na progu rozpoczynającego się roku szkolnego realizacji marzeń i planów.
W tym dniu po raz pierwszy dzwonek naszej szkoły zabrzmiał dla uczniów trzech klas pierwszych oraz klasy zerowej.
Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Oświata

men