Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3  im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego
39-200 Dębica  ul.Kraszewskiego 37  woj.podkarpackie  telefon-fax 146813289

5 maja 2016

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "English Song Competition" odbył się 13 kwietnia 2016r o godz. 10.00 w Domu Śnieżka w Dębicy.
Był to konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu dębickiego.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy - Edyta Augustyn, Monika Szymańska i Halina Szpara.
Celem konkursu była między innymi popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci oraz rozwijanie sprawności językowych.
Oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokonało jury powołane przez organizatora uwzględniając formę przekazu, poprawność językową wykonanego utworu, choreografię, warsztat wokalny, osobowość, poczucie rytmu, dykcję, muzykalność, ogólny wyraz artystyczny.
W jury zasiadły następujące osoby:
Pani Marzena Dziurzyńska - nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy
Pani Joanna Sosin - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy
Pan Artur Wygonik - muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Dębicy

LAUREACI

Kategoria SOLISTA:
Sara Chwastek - SP nr 8, Dębica
Julia Rucińska - SP nr 3, Dębica
Zuzanna Czaja - SP Nagawczyna
Wyróżnienia:
Julia Markiewicz - SP nr 9, Dębica
Weronika Chmura - SP Wola Wielka
Aleksandra Kaczka - SP Pilzno
Sabina Kania - SP Wiewiórka

Kategoria DUET, ZESPÓŁ:
Zespół "Amazing Six" - SP Brzostek
Gabriela Płaziak, Anna Lemek - SP Brzostek
Filip Madej, Kacper Dziedzic - SP Wola Wielka

5 marca 2016

5 marca 2016 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły połączony z zapisami do klasy pierwszej i oddziału klasy "0". W tym dniu dzieci mogły poznać szkołę, przyszłych kolegów i koleżanki. Spotkanie rozpoczęto prezentacją multimedialną w świetlicy szkolnej. Następnie dzieci obejrzały część artystyczną wykonaną przez uczniów klasy pierwszej i trzeciej. W poszczególnych salach odbywały się zajęcia dla zainteresowanych językiem angielskim, plastyką, grami komputerowymi, gimnastyką umysłu i ciała. Rodzice przyszłych uczniów mogli skorzystać z konsultacji szkolnego logopedy. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przez cały czas czynna była loteria fantowa i kawiarenka szkolna.

22 grudnia 2015

Opłatek szkolny

14 października 2015

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor złożył życzenia całej społeczności szkolnej i wręczył nagrody. Uczniowie i Rodzice podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Uroczystość umiliły występy młodych artystów z klas drugich przygotowane pod kierunkiem pani Lucyny Legutko, pani Doroty Bogacz, pani Krystyny Potyrały i pani Anny Puzon.

30 września 2015

30 września nasza szkoła obchodziła Święto Patrona - generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. Uczniowie klas Vb i VIb pod kierunkiem pani Urszuli Poświat przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, który przypomniał tragiczne chwile sprzed 70 lat.
Następnie nagrodzono uczniów, którzy uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o generale Tadeuszu Borze-Komorowskim.
I miejsce - Małgorzata Drozdowska 6a
II miejsce - Sabina Mróz 6c
III miejsce - Marcela Wolańska 6a
W tym dniu odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Najmłodsi uczniowie, przygotowani przez panie Małgorzatę Kuśnierz, Bożenę Baryłecką, Sylwię Wygonik i Wiesławę Adamek zaprezentowali umiejętności wokalne, a po części oficjalnej bawili się w swoich klasach.

01 września 2015

1 września 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy uroczyście powitali rok szkolny 2015/2016.
Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się na boisku szkolnym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły, życząc wszystkim na progu rozpoczynającego się roku szkolnego realizacji marzeń i planów. W tym dniu po raz pierwszy dzwonek naszej szkoły zabrzmiał dla uczniów czterech klas pierwszych.
Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Oświata

men