Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3  im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego
39-200 Dębica  ul.Kraszewskiego 37  woj.podkarpackie  telefon-fax 146813289


 

 
 

   
 
 
   

Z życia szkoły


21 grudnia 2018

Szkolny opłatek.
5 grudnia 2018

BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

Nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji charytatywnej akcji "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera", której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów.
W roku stulecia odzyskania niepodległości otoczmy szczególną opieką polskich bohaterów, często żyjących bardzo skromnie i na granicy nędzy. Nasza świąteczna pomoc to wyraz pamięci i solidarności z osobami, którym nasz kraj tak wiele zawdzięcza.
Zbieramy produkty z długim terminem przydatności, a także środki chemiczne i higieniczne.
Akcję prowadzimy do 10 grudnia 2018 roku.
Liczymy na dobre serce i wsparcie wszystkich uczniów i rodziców.

23 listopada 2018

Kolejny wielki sukces naszych uczniów tym razem w konkursie "Náboj Junior"

Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, Szymon Starostka ,Daniel Durołek - uczniowie klasy 8 a zajęli I miejsce w zorganizowanym 23 listopada 2018 r. w 3 LO w Tarnowie matematyczno-fizycznym konkursie "Náboj Junior". W całościowej klasyfikacji tego międzynarodowego konkursu zajęli 4 miejsce w Polsce i 16 na świecie na 987 uczestniczących drużyn.
"Náboj Junior" to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.
Zadania, które musieli rozwiązać uczestnicy konkursu różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w "Náboju Junior" wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny.
Konkurs odbywał się równocześnie w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W każdym mieście tworzony był lokalny ranking drużyn. Uczniowie również mogli porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym. Szczegóły na stronie: https://junior.naboj.org/
W konkursie wzięła udział także druga grupa uczniów z klasy 7 a w składzie: Maksymilian Wygonik, Amelia Jasek, Natalia Żurek, Tymoteusz Oskarbski uzyskując dobry wynik.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu.

Opiekunami uczniów były panie Halina Kolak i Bożena Czudecka.

20 listopada 2018

Sukces ósmoklasistów w konkursie matematycznym "Nabój+"

Maciej Mikołajczak, Daniel Durołek, Szymon Starostka, Piotr Czuchra, Maciej Baniak - uczniowie klasy 8a zajęli II miejsce w zorganizowanym 20 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy konkursie matematycznym "Nabój+".
"Nabój+" to konkurs matematyczny zorganizowany po raz drugi w II LO w Dębicy wzorowany na międzynarodowym konkursie matematycznym dla uczniów liceum.
Organizatorem była grupa "Nieobliczalni" realizująca projekt "Poskromić Matematykę" dofinansowany przez Fundację mBanku pod patronatem Stowarzyszenia "Uwierz w siebie".
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy, horyzontów matematycznych i logicznego myślenia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Wzięło w nim udział 20 drużyn ze szkół powiatu dębickiego.
Najlepiej rozwiązywała zadania i współpracowała ze sobą drużyna z klasy ósmej zajmując II miejsce.
Uczniowie otrzymali karty podarunkowe o wartości 200 zł dla każdego ucznia.
W konkursie wzięła udział także druga drużyna uczniów z trzecich klas gimnazjum w składzie: Jakub Przywara, Jan Wolicki, Julia Strzałka, Adrian Reguła, Jakub Jaszcz uzyskując dobry wynik.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu.

Opiekunem drużyny z klasy 8 była pani Halina Kolak, a drużyny gimnazjum pan Piotr Sobczyk.18 listopada 2018

Pierwsze miejsce dla projektu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy przyznane przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

Wspólny projekt zrealizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy i SC. Aleviten Paderborn w ramach programu "Zachować pamięć" nagrodzony został przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) pierwszym miejscem, za które otrzymał Nagrodę im. Juliusa Hirscha.

Życie w czasach narodowego socjalizmu.
W ramach projektu Szkoły Podstawowej nr 3 i klubu SC Aleviten Paderborn, zakwalifikowanego do programu dotacji PNWM "Zachować pamięć", młodzież odwiedziła w marcu miejsca pamięci Sachsenhausen i Ravensbrück. W trakcie warsztatów i pracy w grupach, poświęciła tydzień na zapoznanie się z warunkami i stylem życia różnych grup społecznych w czasach narodowego socjalizmu, a także na zastanowienie się nad nauką, jaką wyciągnąć mogą z tamtych czasów współczesne pokolenia.

Nagroda za zaangażowanie w walkę przeciw wykluczeniu i dyskryminacji.
Projekt zrealizowany przez Szkołę Podstawową i SC. Aleviten Paderborn otrzymał Nagrodę im. Juliusa Hirscha, przyznawaną przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB). Nagroda ta co roku służy uhonorowaniu osób, inicjatyw i stowarzyszeń zaangażowanych w działalność na rzecz ludzkiej godności, porozumienia i różnorodności, a także występujących przeciwko antysemityzmowi i rasizmowi, wykluczaniu ludzi, dyskryminacji i wrogości.

W dniu 18 listopada 2018 roku delegacja szkoły w składzie: wicedyrektor Dariusz Pierzchała oraz nauczyciele i koordynatorzy projektu: Marta Kipa, Ewa Zych oraz Grzegorz Cyboroń reprezentowali Szkołę podczas uroczystej gali wręczenia Nagrody, która miała miejsce w Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie.
Projekt zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy zajął tam pierwsze miejsce.

Wymiany uczniowskie i dalsza współpraca.
W październiku, Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała drugi już w tym roku projekt wymiany młodzieżowej z SC. Aleviten Paderborn, tym razem w Dębicy i Głobikowej, poświęcony poznawaniu kultury i tradycji regionu. 28 uczniów z Polski i Niemiec odwiedziło m.in. Łańcut, Kolbuszowę i Krosno, biorąc udział we wspólnych warsztatach oraz zajęciach sportowych. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w spotkaniu z wiceburmistrzem Dębicy, p. Wojciechem Iwasieczko.
W nadchodzących latach, koordynatorzy projektu kontynuować będą dotychczasową współpracę, organizując kolejne spotkania w ramach polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej.

03 września 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


   

 

   
   
   
   
 

Oświata


men

cke

oke

ko

 

Dębica i okolice


debicki

gdebica

debica

mok

mosir

 

Zobacz


helpline

sieciaki

ojczysty

 

Pogoda dla Dębicy


ojczysty