Aktualności, Konkursy artystyczne
14 grudnia 2023 05:46

W piątek 8 grudnia w DK i Kino Śnieżka  odbył się IX Miejski Przegląd Talentów Artystycznych dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Organizatorami tego konkursu była nasza szkoła –  SP nr 3 w Dębicy oraz Urząd Miasta Dębica. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Dębica – pan Mariusz Szewczyk.

Renata Prucnal - dyrektor SP nr 3 w Dębicy i Mariusz Szewczyk - Burmistrz Miasta Dębicy
Renata Prucnal – dyrektor SP nr 3 w Dębicy i Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębicy

Głównym celem tej inicjatywy było stworzenie  przestrzeni, w której młodzi ludzie  mogli popularyzować działania artystyczne, prezentować swoje umiejętności, ale przede wszystkim wyłonić najciekawsze osobowości wśród dzieci posiadających różnorakie talenty i pasje.

Przegląd oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III i V – VIII.

Konkurs oficjalnie rozpoczęła pani Renata Prucnal  – dyrektor SP nr 3 w Dębicy , która w czasie wystąpienia życzyła wszystkim obecnym  dobrej zabawy i  miłych wrażeń, a samym wykonawcom jak najlepszych występów.

Całą imprezę  fantastycznie poprowadzili uczniowie  naszej szkoły: Hanna Borowiec i Wojciech Filipek.

Hania i Wojtek - prowadzący IX Przegląd Talentów Artystycznych

W czasie prezentacji mogliśmy podziwiać występy wokalne, pokazy taneczne, taneczno-akrobatyczne oraz recytacje.

Występy uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dostarczyły wiele radości i uśmiechu . Była to okazja do wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Występy oceniało Jury w składzie:
Małgorzata Różańska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Dębicy – przewodnicząca komisji,
Monika Rojek-Kałek – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Publicznej Biblioteki w Dębicy,
Dawid Pikor – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy,
Ireneusz Kozak – Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy,
Artur Wygonik – Dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Dębicy

Komisji konkursowej najbardziej  podobały się występy:

w kategorii kl. I – III:
I miejsce:
Nikola Mazur – SP nr 4
Natalia Rybka – SP nr 6

II miejsce:
Aleksandra Perlik – SP nr 8
Karol Stachowicz – SP nr 2

III miejsce:
Emilia Wierzchowiec – SP nr 11

Wyróżnienia:
Lena Wąsowicz – Weldon School
Milena Michalska – SP nr 9

Nagrodzeni i wyróżnieni  w kategorii klas I - III - IX Przegląd Talentów Artystycznych
Nagrodzeni i wyróżnieni w kategorii klas I – III – IX Przegląd Talentów Artystycznych

W kategorii klas IV – VIII
I miejsce:
Lilia Gotfryd – SP nr 5

II miejsce:
Amelia Gałkowska – SP nr 3
Anastazja Nazarenko – SP nr 6

III miejsce:
Urszula Stachowicz – SP nr 2

Wyróżnienie:
Amelia Krzystyniak – SP nr 3

Nagrodzeni i wyróżnieni  w kategorii klas IV - VIII - IX Przegląd Talentów Artystycznych
Nagrodzeni i wyróżnieni w kategorii klas IV – VIII – IX Przegląd Talentów Artystycznych
Amelia Gałkowska, SP nr 3 w Dębicy II miejsce w kategorii klas IV - VIII - IX Przegląd Talentów Artystycznych
Amelia Gałkowska, SP nr 3 w Dębicy II miejsce w kategorii klas IV – VIII – IX Przegląd Talentów Artystycznych

Zapraszamy na stronę miasta Dębicy

Po ogłoszeniu wyników konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Dębica.

Dziękujemy debica.tv za obecność i piękną relację z IX Przeglądu Talentów Artystycznych 🥰👏

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie artystycznych wyzwań i odwagę w ich pięknych prezentacjach, a zwycięzcom gratulujemy życząc wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie IX Miejskiego Przeglądu Talentów Artystycznych dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Dębica. W sposób szczególny pragniemy podziękować: Pani Małgorzacie Różańskiej – Naczelnikowi Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Dębicy, Panu Dawidowi Pikorowi – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Pani Monice Rojek- Kałek – Dyrektorowi Miejskiej i Powiatowej Publicznej Biblioteki w Dębicy, Panu Krzysztofowi Czerni oraz Komisji Konkursowej.