Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Aktualności, Konkursy wiedzowe
23 grudnia 2021 00:24

XI Konkurs Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern.”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI już edycji powiatowego Konkursu  Języka Niemieckiego na temat świąt i zwyczajów w krajach niemieckiego obszaru językowego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Od 11 lat, tuż przed zimową przerwą świąteczną, nauczyciele germaniści tej szkoły zapraszają uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu Dębica do zdrowej rywalizacji i poszerzenia swoich umiejętności w zakresie języka niemieckiego. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli zdecydowano, że  tegoroczna edycja świątecznego konkursu zostanie przeprowadzona w wersji online. Po eliminacjach szkolnych w dniu 13.12.2021, do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Julia Surowiec z kl. 8d, Kamila Pych z kl. 8b oraz Szymon Drożdż z kl.8d. Finał konkursu odbył się 21.12.2021 na platformie Microsoft Teams. Zadanie polegało na rozwiązaniu  testu  leksykalno-gramatycznego,
w którym należało wykazać się znajomością świąt i zwyczajów w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinie oraz świetnie posługiwać się odmianą czasowników
i rzeczowników. W tej konkurencji wszyscy uczniowie reprezentujący SP 3 Dębica otrzymali bardzo dobre wyniki:
Julia Surowiec zajęła 3 miejsce, a Kamila Pych i Szymon Drożdż zostali wyróżnieni.
Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesów i dziękujemy pani Annie Krzyżak za przygotowanie uczniów do konkursu.

Holler Box
Skip to content