Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego

KONKURSY z okazji Światowego Dnia Ziemi

Aktualności, Plastyka w szkole
14 kwietnia 2021 22:58

22  kwietnia ludzie na całym świecie po raz kolejny obchodzić będą Światowy Dzień Ziemi – najważniejsze ekologiczne święto, którego ideą jest troska o naszą planetę.

Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”.

Głównym celem tych obchodów jest kształtowanie odpowiednich postaw wobec  ochrony wody, powietrza, lasów oraz uświadomienie, że każdy z nas jest częścią otaczającej nas przyrody, za stan której wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

W ramach tego święta  zapraszamy uczniów klas 4 – 8  do udziału w KONKURSACH:

plastycznym pod hasłem „Recyklingowe piękno”, który polega na stworzeniu dowolnej kompozycji z wykorzystaniem materiałów recyklingowych (tzw. odpadów). Mogą powstać dzieła na płaszczyźnie (obrazy, kolaże, asamblaże, itp.) o różnej tematyce lub przestrzenne (rzeźby, dzieła użytkowe – np. naczynia, zabawki, biżuteria lub inne przedmioty). Dzięki  Waszej pomysłowości i kreatywności „odpady-śmieci” zyskają drugie życie. Bardzo prosimy, żeby zdjęcia Waszych prac były starannie wykonane i podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą, a w treści wiadomości napiszcie także tytuł Waszej kompozycji. Prosimy uczniów o przesłanie zdjęć wykonanych prac na Outlook’u na adres e-mail nauczyciela plastyki do 23 kwietnia (piątek) br.

Wiedzy Ekologicznej „Człowiek i środowisko”, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić nauczycielowi biologii na Outlook’u do 19 kwietnia br. Konkurs  odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. w aplikacji Teams.

Z nadesłanych prac zostanie przygotowana prezentacja, która ukaże się na stronie internetowej  naszej Szkoły. Udział w konkursach zostanie uwzględniony przy ocenie z zachowania oraz nagrodzony oceną z biologii i plastyki.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy: Marta Pęcak, Roman Przewoźnik

Holler Box
Skip to content