Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego

Laboratoria Przyszłości – październik 2022 r.

Aktualności, Laboratoria przyszłości
22 października 2022 18:04

PAŹDZIERNIK 2022 r.

Sprawozdanie

W czasie zajęć z fizyki uczniowie klasy 8D korzystali z pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Na lekcji pracowali z wykorzystaniem okularów VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości uczniowie utrwalili przyswojoną wiedzę dotyczącą prądu elektrycznego, obserwowali obwody elektryczne oraz generatory elektryczne przetwarzające na energię elektryczną inne rodzaje energii, w tym energię mechaniczną.

Wirtualna rzeczywistość pobudziła w nich wyobraźnię oraz dostarczyła  im niezapomnianych wrażeń. Zajęcia stały się bardziej atrakcyjne, a uczniowie przy tym świetnie się bawili.
Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe doświadczenia.

Skip to content