Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego

Opowieść wigilijna w szkolnej bibliotece

Aktualności
28 grudnia 2021 23:24

W ostatnim miesiącu w szkolnej bibliotece wiele się działo!
Dziewczynki z klasy 7b: Emilia Cabaj, Karolina Głogowska, Magdalena Mika, Julia Badowska i Nikola Gawlik przygotowywały przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, które zaprezentowały w przedświąteczny tydzień dzieciom z naszej szkoły.

Scrooge odwiedzany przez ducha Marleya. Ilustracja Johna Leecha z pierwszego wydania Opowieści wigilijnej
Scrooge odwiedzany przez ducha Marleya. Ilustracja Johna Leecha
z pierwszego wydania Opowieści wigilijnej
Opowieść wigilijna (tyt. oryg. A Christmas Carol) – opowiadanie Charlesa Dickensa Strona tytułowa pierwszego wydania z 1843
Opowieść wigilijna (tyt. oryg. A Christmas Carol) – opowiadanie Charlesa Dickensa.
Strona tytułowa pierwszego wydania z 1843


Piękna opowieść o byciu dobrym dla bliźniego podobała się naszej młodszej widowni,
a tym samym zachęciła do czytania książek zgromadzonych w pełnej magii szkolnej bibliotece. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu emocji i wrażeń. Dzięki reżyserii Nikoli Gawlik i grze aktorskiej wszystkich dziewczynek można było poczuć się częścią świata, w którym żył główny bohater Ebenezer Scroog. Teraz czekamy na kolejny występ dziewczynek, które same przyznają, iż uwielbiają tworzyć aktorskie kreacje. Nasze młode aktorki obiecały kolejne przedstawienia po świątecznej przerwie.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom pomysłu i pięknej realizacji przedstawienia,
które mogli zobaczyć i przeżyć nasi najmłodsi uczniowie👏🎭❤️
Czekamy na powrót do szkoły i zapowiedziane występy 😍👏🎭

Holler Box
Skip to content