Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego

Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu”

Aktualności, Konkursy wiedzowe
23 października 2021 20:31

22 października 2021 r. nasi uczniowie: Hanna Biela z kl. 8a oraz Przemysław Marek 
z kl. 7d reprezentowali naszą szkołę w XVII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu”, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy. Tematem przewodnim tego konkursu była ochrona przyrody Polski ze szczególnym uwzględnieniem woj. podkarpackiego, Magurskiego Parku Narodowego. 
Po części pisemnej konkursu, uczniowie uczestniczyli w krótkich zajęciach z  robotyki, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, następnie pojechali  na ścieżkę przyrodniczą „Folusz” w Magurskim Parku Narodowym. Do dwóch największych atrakcji tego szlaku należą Diabli Kamień oraz Wodospad Magurski. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zwiedzili Sanktuarium w Dębowcu. Piękne widoki przyrody dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń, a nie zabrakło także powodów zebrania ciekawych informacji na temat regionu.

Serdecznie dziękujemy Hani i Przemkowi za godne reprezentowanie szkoły
i Pani Marcie Pęcak za opiekę i przygotowanie uczniów do konkursu.

Holler Box
Skip to content